Často kladené otázky - faqJe pobyt v LC bezpečný? Mám se něčeho obávat?

Každý účastník si před akcí vše pod dozorem zkušeného instruktora vyzkouší na cvičném okruhu, který je na zemi. Po celou dobu pobytu v parku pracujete s atestovaným vybavením a jste jištěni na ocelovém lanu, které má nosnost 177,5 tuny a jehož stav podléhá naší nejvyšší prioritě. Kdykoli v průběhu akce je Vám náš instruktor plně k dispozici.Je vhodný vstup pro více osob a kolik nás do parku může najednou přijít? Jak dlouho bude pobyt trvat?

Ano samozřejmě, zážitky jsou přeci od toho, aby se sdíleli. Podpora nebo naopak soutěživost dodávají vaší návštěvě tu pravou atmosféru a ve skupině přátel, či s partnerem je to teprve ten správně strávený čas.
Horní limit účastníků není stanoven. Běžné jsou i akce pro více než 100 osob. Doba pobytu 10 členné skupiny se pohybuje v rozmezí 40 – 100 minut a při tvorbě harmonogramu pro větší skupiny vycházíme z 15 osob na 2 hodiny.Jak staré děti, případně jak vysoké, mohou Lanový park navštívit?

Děti lze do parku pouštět pouze s doprovodem dospělé osoby a to od 5 let a 130 cm výšky.Kdo všechno se může lezení zůčastnit a může instruktor odmítnout klienta?

Zúčastnit se může kdokoli od 5 let a 130 cm výšky.
Pokud instruktor usoudí, že nejste způsobilí park navštívit, například hraje-li roli alkohol či velice špatná fyzická kondice, tak vám může vstup do lanového parku zakázat. (Ale nebojte, často se to nestává.)V jakém oblečení a obuvi doporučujete Lanový park navštívit?

Doporučujeme pevnou obuv a pohodlné sportovní oblečení v kterém se můžete bezproblému pohybovat. U dlouhých vlasů je nezbytné zajistit, aby Vám při návštěvě LC volně nevlály.Jaký je rozdíl mezi LC Borný a Termit?

Oba parky je téměř celoročně možné rezervovat pro skupiny (10 a více osob). Přes letní prázdniny je LC Borný otevřen navíc každý den a to za příznivého počasí od 10:00 – 19:00 , nebo dle domluvy. Zásadní rozdíl je pouze v jejich umístění a stylu stavby. LC Termit se skládá z jednoho velkého okruhu, kde si užije opravdu úplně každý a nachází se u Poslova mlýnu v Doksech. Park je situován s výhledem na hrad Bezděz, zatímco LC Borný se nachází nad krásnou písčitou pláží v campu Borný s přímým výhledem na Máchovo jezero a ještě romantičtějšími západy slunce. V tomto parku máte na výběr z vícero okruhů / obtížností.Bude mi jeden okruh na LC Termit stačit?

Nebojte se, že by Vám okruh na LC Termit nestačil. Záleží na tom, jak se dráha prolézá. Pokud se švindluje je pravda, že člověk není zas tak uneven a zvládne ho opravdu každý, ale pokud se leze celý okruh poctivě, únava je zaručena.Co kdybych si chtěl park prolézt vícekrát?

Druhý vstup ihned v návaznosti na vstup 1. ( dokud jste ještě v sedáku ) se Vám bude účtovat pouze za poloviční cenu.Co se stane, když začne během akce, nebo v termínu předem rezervované akce pršet?

Jste-li na stromech a začne pršet, nebojte, vůbec nic se neděje. I za deště se dá dráha bezpečně dolézt až do konce.
Pokud máte rezervovanou akci a pár dní předem hlásí předpověď na celý den v její termín déšť, akci můžeme při včasné domluvě přesunout. Pokud tak neučiníte a my pro Vás přijedeme akci připravit, budeme Vám účtovat poplatek za předem stanovenou cenu.Rychlý kontakt!

  • info@lanacmachac.cz
    (Prosíme, upřednostněte e-mailovou komunikaci)
  • 607 286 139 (po - pá od 12:00 - 15:00)


Otevírací doba LC Borný1.7. - 31.8. 2019
10:00 - 19:00
Nebo na předem domluvený termín! Při nepříznivém počasí sledujte aktuální informace na našem facebooku!